середа, 22 квітня 2020 р.

22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі

     Саме 🗓22 КВІТНЯ люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.
    Цю дату у 2009 році запропонувала Генеральна Асамблея ООН, і День Землі увійшов до офіційного переліку всесвітніх знаменних дат.
  🌍10 цікавих фактів про Землю:
1. Земля з'явилась понад 4,5 млрд років тому.
2. 70% поверхні планети займає вода.
3. Доба має менше 24 год.
4. Земля не кругла.
5. Сонячне світло доходить до Землі за 8,3 хв.
6. Основна частка Землі — залізо, кисень, кремній і магній
7. У добовій історії Землі люди з'являться близько опівночі.
8. Земля має найкраще розташування у космосі.
9. Земна кора не є повністю твердою.
10. До протилежного кінця Землі можна потрапити за 42 хв.

      Цікаво, що із пробудженням Природи цей день пов’язували ще наші предки – язичники, називаючи його Лельник. Слов’яни вірили, що джерельна вода в цей день має цілющу силу.
     Рано-ранесенько слід було йти до дежерела, найближчого до житла людини, та набрати з нього води. Кажуть, що незаймана ранішня вода вода цього дня має унікальні властивості та може творити дива.
      З днем 22 квітня пов’язана також низка народних фенологічних прикмет:
- наші предки вважали, що рік буде неврожайним, якщо в пташиних гніздах мало яєць (менше, ніж зазвичай);- якщо погода вітряна, та й весь день видався дощовим – рік має бути врожайним;- якщо погода в цей день мінлива, літо буде сухим;- вітер і туман – до врожайного року;- багато соку у берези – до прохолодного і дощового літа;- півні рано заспівали – до зміни погоди;- сині хмаринки – до дощової й теплої погоди;- схід сонця з білуватими бликами – найближчими днями дощу не чекайте;- якщо в цей день зацвіла кульбаба – весна всеж-таки прийшла, незважаючи на погодні умови;- якщо грудка землі не розсипається – орати рано, якщо ж земля розсипається – час орати.     А які ще є народні прикмети цього дня? Попитайте бабусь, дідусів і поділіться з нами. Це дуже цікаво!      Спостерігайте за природою і будьте здорові!




Немає коментарів:

Дописати коментар

Обласне методичне засідання викладачів біології та екології, хімії

                 16 лютого 2024 р. відбулося он-лайн засідання методичного об’єднання викладачів викладачів хімії та біології ЗП(ПТ)О у Черн...