субота, 6 жовтня 2018 р.

З Днем працівників освіти!



      Бажаємо, щоб у поглядах всіх Ваших учнів світилися іскорки подяки та вогники любові до Вас! Даруйте їм все найцінніше, що є у Вас: знання, ласку, ніжність, терпіння. Нехай у Вас не буде в житті розчарувань. І постійними супутниками стануть оптимізм, захоплення, енергія та щастя!

вівторок, 19 червня 2018 р.

Звіт роботи методичного об`єднання


Звіт обласного методичного об’єднання викладачів хімії, біології та екології ПТНЗ Чернівецької області за 2017-2018 н.р.

 


  1. Учасники методичного об’єднання працювали над темою «Розвиток творчого потенціалу особистості учня в процесі навчання».
  2. Викладачі у своїх звітах акцентували увагу на вдосконалення фахової та педагогічної майстерності, підвищення ІКТ компетентності, розробку та поповнення дидактичного матеріалу до уроків біології, хімії та екології, заходам до пам’ятних дат біологічного та хімічного календаря.
  3. Згідно плану були проведені три засідання методичного об’єднання.
  4. На засіданні № 1 були надані методичні рекомендації щодо викладання хімії, біології та екології у 2017-2018 н.рПід час другого засідання був проведений пристендовий урок на тему: «Віруси – неклітинна форма життя» (Чокан Л.М., ВПУ № 24 м.Заставна), виховний захід: «Віруси: малі винуватці великого лиха» (Скіпор І.М., ЧПЛАС), відкрите засідання гуртка: «Хімія та фізика за чайним столом» (Томарюк Г.Р., ВПХУ № 5).
  5. Під час третього засідання був показаний при стендовий урок: «Загальна характеристика металічних елементів» (Синчук І.В., ЧПЛАС), позаурочний захід  «За здоровий спосіб життя» (Морар Г.П., ЧПБЛ).
  6. Членами методичного об’єднання був проведений аналіз участі в олімпіадах з хімії, біології, екології.
  7. Учасники методичного об’єднання ділилися проблемами  та способами підготовки учнів до участі в ЗНО з хімії та біології.
  8. У своїй педагогічній практиці викладачі використовують різні шляхи активізації пізнавальної діяльності студентів: різноманітні форми, методи та засоби навчання, уміле застосування яких суттєво впливає на ефективність навчальної діяльності, стимулює активність і самостійність учнів.
  9. Роботу членів методичного об’єднання вважаю задовільною.

 

 

 

Голова методичного обєднання ПТНЗ ЧО                        Д.К.Данелюк

вівторок, 5 червня 2018 р.

5 червня День довкілля

5 червня День довкілля 🌍 🌿
Цьогоріч у світі він присвячений боротьбі з пластиковим забрудененням #BeatPlasticPollution

Від води, що ми п'ємо до повітря, яким ми дихаємо - природа робить так багато для нас! Ти можеш їй віддячити мінімізацією пластика у своєму житті
 Більше екопорад: https://goo.gl/NgszLx
#Connect2Earth
ЕщёМеньше

неділя, 27 травня 2018 р.

27 травня - день хіміка

День хіміка


     В останню неділю травня своє професійне свято відзначають володарі колб та реактивів. День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994.
     Хіміки — дуже творчі люди. Згадати хоча б Менделєєва. Мало того, що таблицю хімічних елементів він побачив уві сні, прямо як який-небудь поет. Так ще й винайшов найбільш творчу речовину: суміш ефіру з водою в 40-відсоткової пропорції.
     А якщо серйозно, то саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку в вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. На сьогодні людству відомо близько 10 млн хімічних сполук.
     Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого ми не уявляємо наше життя. Завдяки їм наша посуд сяє чистотою, зморшки на обличчі розгладжуються, а шкідливі комахи не набридають.
     У День хіміка вітають асистентів і лаборантів, вчених і студентів, практиків і теоретиків, всіх працівників хімічної та нафтохімічної промисловості. Нехай у них і на молекулярному рівні, і в найскладніших переплетіннях хімічних ланцюгів все буде стабільно.

неділя, 22 квітня 2018 р.

22 квітня - міжнародний день Землі

День Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірних проблем нашої планети.

     Міжнародний день Землі, який відзначається 22 квітня, можна сміливо назвати самим глобальним святом на нашій планеті. Це свято підтримується Організацією Об'єднаних Націй, оскільки воно спрямоване на збереження загального місця проживання всіх людей.
 
     Саме же свято в 1970 році придумав американський сенатором Гейлорд Нельсон. Спочатку свято відзначалося лише в США, але дуже швидко його популярність стала планетарною.
     День Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірних проблем нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті і т.д. У зв'язку з цим одним з основних заходів цього свята вважається озеленення вулиць, міст, країн тощо. Також це свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.

неділя, 1 квітня 2018 р.

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм.

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм.
У цей день підтримай дітей та дорослих з аутизмом та вдягни блакитне!


     Попереджений, - в більшості випадків означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.
     Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначаючийся тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.


     Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби, за даними проекту DilovaMova.com, з’явилося не так давно. У минулому сторіччі, в 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.
     Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.
     Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.

Всесвітній день екології (World Ecology Day) або Всесвітній день охорони навколишнього середовища,

  Всесвітній день екології (World Ecology Day) або Всесвітній день охорони навколишнього середовища , що відзначається 1 листопада, – це ден...